Записки путешественникаВыбор редакции → Як привести своє тіло в порядок

Як привести своє тіло в порядок

22 Сен 2017

Сучасну людину часто турбує своє самопочуття і стан організму: як фізичний, так і психоемоційний. При цьому перші проблеми зі здоров’ям, які раніше вважалися проблемою середнього і старшого віку, все більше починають турбувати молодих людей близько 20 років (наприклад, біль в суглобах). А також існує багато ненормальних кондицій в організмі, які начебто не відчуваються у вигляді болю, але зате відображаються на зовнішньому вигляді людини: нездоровий колір шкіри, вугрові висипання, надлишок жирових відкладень і інше. У статті буде описано, як привести самопочуття і здоров’я організму в хороший стан, не вдаючись до допомоги ліків і іншого.

Отже, найчастіше людина починає турбуватися про своє здоров’я, коли безпосередньо бачить або відчуває неприємні симптоми, наприклад, біль або слабкість в частинах тіла. А, як відомо, біль – це вже остання стадія; організм так сигналізує про свій поганий стан. Тобто турбота про організм йде від зворотнього: не «як бути здоровим», а «як лікуватися». Насправді, щоб бути в хорошій формі, досить дотримуватися декількох правил, а точніше, навіть звичок: і тоді вам не доведеться приводити своє тіло в норму, адже воно і так буде в прекрасному стані.

Перша звичка – це правильне харчування. Так як це поняття дуже широке і досить розпливчасте через різні підходи до раціону, а також через індивідуальні відмінності, наведемо тут тільки основні моменти.

По-перше, необхідно відмовитися від споживання фастфуду на постійній основі. У смажених продуктах швидкого харчування немає ніякої користі і поживних речовин, вони просто забивають шлунок і створюють відчуття ситості (ну і «смачні»). Велика кількість жирів в такій «їжі» призводить до безлічі захворювань, так, в одній шаурми міститься жиру в три рази більше денної норми дорослої людини. Якщо ви зовсім не можете відмовитися від сосисок в тісті або паніні, вживайте їх усвідомлено, раз в 2-3 тижні, в ранковий час.

По-друге, потрібно збільшити відсоток свіжих овочів, фруктів і зелені в своєму раціоні хоча б до 40-50%, але взагалі, чим більше – тим краще. Якщо запитаєте, що є взимку, – морквина, капуста, яблука, апельсини, мандарини та інші цитрусові, є й інші варіанти. У свіжих рослинних продуктах у великих кількостях міститься клітковина (не кажучи про вітаміни і мікроелементи), яка потрібна для нормального функціонування кишечнику і його очищення. Більшість поживних речовин всмоктуються саме через стінки кишечнику, і якщо він забитий, то, крім відвислого живота, організм буде отримувати мізер тих корисних елементів, що ви споживаєте. Обов’язково слід споживати клітковину, якщо ви їсте м’ясо, при цьому на 100 грам м’яса потрібно з’їдати 400 грамів овочів/фруктів, або хоча б 200.

По-третє, потрібно дотримуватися розподілу білків і вуглеводів протягом дня. Швидкі вуглеводи (солодке, борошняне, варену картоплю, макарони) їсти зранку, вуглеводи з середнім глікемічним індексом – вдень, вуглеводи з низьким ГІ і білки – ввечері. Детальніше можна почитати у відповідній літературі.

Друга звичка – це фізична активність. Необхідно внести в своє життя рух в будь-якій формі: заняття в тренажерному залі, біг, щоденні піші прогулянки, єдиноборства, танці, кроссфіт, плавання та інше – головне, щоб було не в тягість, а в задоволення. Це допоможе тримати м’язи в тонусі, а також сформує підтягнуту і спортивну фігуру.

Якщо ж ви загорілися метою домогтися певних і вузьконаправлених змін в вашому тілі, наприклад, швидше скинути зайвий жир або поліпшити рельєфність м’язів, то можна буде звернутися до спортивного харчування. Однак немає сенсу приймати жиросжигатель або протеїн, сидячи на дивані і чекаючи, що м’язи виростуть/кілограми підуть самі собою – тільки завдяки роботі над собою можна досягти успіху.

Джерело: https://telegraf.by/2017/09/10/364725-kakoe-sportivnoe-pitanie-prigoditsya-na-pervih-porah


468x60
Здесь вы можете написать отзыв

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля
468x60