Записки путешественникаВыбор редакции → В яких випадках варто їхати працювати за кордоном?

В яких випадках варто їхати працювати за кордоном?

25 Сен 2015

Погіршення економічної ситуації в будь-якій країні завжди спричиняє зміни на внутрішньому ринку праці. Сьогодні чимало українців планують виїхати за кордон, щоб знайти кращу роботу. Та не кожному така перспективна під силу. Перш ніж готуватися до поїздки, варто зважити, чи підходить Вам праця в іншій країні і що Ви для того вмієте.
1
Основні причини, чому варто їхати на роботу за кордон
1. Бажання заробити більше грошей. В порівнянні з іншими країнами в Україні найнижчий рівень оплати праці. Тому більшість наших співвітчизників прагнуть працювати за кордоном в будь-яких умовах праці і проживання, лиш би отримувати високу зарплату. По цій причині найбільш популярною серед українців є робота в Польщі. В цій країні круглий рік знайдеться вакансія для любого мігранта. Тим більше, що польські роботодавці не вимагають володіти мовою і мати досвід роботи. Єдині вимоги – бажання багато працювати і вікові обмеження. В основному польські роботодавці беруть на низько кваліфіковані вакансії людей до 55 років. Для висококваліфікованих спеціалістів вікова межа може сягати 60 років.

2. Низька затребуваність професії в Україні. Останнім часом відбуваються суттєві зміни на ринку праці в нашій країні. Багато спеціальностей, які були популярними раніше, зараз відійшли на другий план. Сюди також можна віднести перенасиченість ринку праці фахівцями певного напряму. Висока пропозиція спеціалістів перевищу попит на них. Внаслідок цього виникає безробіття. Така тенденція спостерігається в медичній сфері. Кожен рік в Україні випускається чимало лікарів, але працевлаштуватися за освітою може далеко не кожний дипломований медик. А якщо врахувати реальні заробітні плати українських лікарів, то перспективи таких фахівців не найкращі. Хороші можливості і високу зарплату для медиків дає робота в Німеччині.

3. Знання іноземної мови. Людина, яка добре володіє мовою іншої країни, має великі шанси працевлаштуватися на високооплачувану роботу за кордоном. При цьому можна відшукати вакансію за своїм фахом або пробувати освоювати нову професію.
4. Бажання підвищити свою кваліфікацію та удосконалити професійні знання. Для багатьох спеціалістів робота за кордоном – можливість навчитися чомусь новому і освоїти технології, які ще не дійшли до України. Наприклад, українські інженери можуть легко працевлаштуватися в Англії. В цій країні такі спеціалісти отримують високу зарплату і підтримуються державними програмами. Цінний досвід у Великобританії можуть здобути маркетологи, менеджери, економісти. Робота в Англії може стати для них важливим етапом для кар’єрного зростання. Повернувшись в Україну, такі спеціалісти будуть цінуватися значно більше.


468x60
Здесь вы можете написать отзыв

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля
468x60