Записки путешественникаРазные статьи про туризм, история туризма и другие публикации → Тихе курортне місто Трускавець

Тихе курортне місто Трускавець

місто ТрускавецьУ відмінності від великих міст з  проспектами і площами, з великими старовинними будинками і яскравими новобудовами, з множиною пам’яток  і спальних районів — малі міста з тихими вулицями, із спокійним і розміреним побутом можуть здаватися непримітними і такими, що не запам’ятовуються. Але саме ця їх простота і невибагливість, можливість обійти і подивитися усе місто робить їх такими, що залишаються в пам’яті і в серці людини і туди хочеться повернутися знову.

У такому місті-курорті на західній Україні мені довелося побувати цього літа. Трускавець з XIX століття відомий своїми цілющими джерелами. І люди не даремно тягнуться сюди ось вже більше століття щоб попити цілющу нафтусю, подихати свіжим повітрям прикарпатья, неспішно погуляти по тінистому міському парку і численним вуличкам міста.

Поспілкувавшись з відпочивальниками я зрозуміла: Трускавець любить багато хто і приїжджають сюди по декілька років підряд. Так, цей відпочинок докорінно відрізняється від поїздки, наприклад, на море. Такий відпочинок більше потрібний людям, які хочуть поправити своє здоров’я, кому не потрібні шумні пляжі, а більше підійде тихий розмірений хід часу, що спонукає до роздуму. Можна довго тинятися вуличками Трускавця, розглядати доглянуті садиби приватного сектора з добротними будиночками і  ажурними загорожами. Влітку все потопає в зелені і кольорах.

Окремої розповіді заслуговує міський парк. Це зелена зона з такими великими деревами, крони яких створюють купол і навіть в найжаркіший день прохолоду. Потішно спостерігати, як то в одному, то у іншому місці скупчується купками народ, щоб погодувати і трохи краще розглянути білок. А вони явно почувають себе тут хазяями.  У центрі парку розташований нижній бювет мінеральних вод.

Як мінімум три рази в день відпочивальники йдуть попити цілющої води. Ось де можна оцінити кількість людей, що приїхали на відпочинок і лікування, в даний момент.  Тут же можна в сезон ягід купити скляночку лісової чорниці, голубики, ожини, суниці і поповнити запаси вітамінів.  А також пройтися по ринку сувенірів, вишиванок, лікарських трав, домашньої випічки і всякої всячини.

Лісова пісняВибрати, де зупинитися в Трускавці — не проблема. Безліч приватних вілл, міні-готелів і готелів. Усе це упереміш з ресторанчиками і кафешками, магазинчиками. У гірській частині Трускавця солідно розташувалися побудовані в радянські часи санаторії-тисячники: Бурштин, Рубин і Алмаз. Вони пристойно виглядають здалека, але при найближчому розгляді відкривається їх пошарпаний і зношений вид. Якщо вам більш до вподоби сучасний комфортний відпочинок то можете обрати готель «Лісова Пісня» http://lisova-pisnia.ua/ua де є все необхідне для вас: тренажерна зала, Wi-Fi, дитяча кімната, харчування та консультації лікарів. До речі зараз там є спеціальні гарячі пропозиції, що дозволяють дещо зекономити на поїздці. На сайті готелю «Лісова Пісня» можно знайти багато корисної інформації про готель: ціни, фотографії, послуги, умови та ін.

Є варіанти на будь-який смак і гаманець.  Також здається багато приватного сектора і ціна безпосередньо залежить від віддаленості від центрального парку, а значить і бювету. Але кому прогулянки не проблема — це навіть плюс.

Від’їжджала я з цього містечка з купою емоцій і хорошим самопочуттям, обзавівшись новими друзями і спогадами. Багато що мені тут дуже придивилося. Але найбільше — просте і щире відношення місцевих жителів, усіх, з ким довелося познайомитися  і кого просто я бачила на вулицях міста, в церкві, на ринку. Ці люди зберегли свою культуру, свій етнос. Особливо у свято тут люблять носити вишиванки і це дуже красиво. Причому носять їх люди різного віку.

468x60